+90 212 501 66 55 Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00 Terazidere Mah. Sinan Sok. No: 7 Bayrampaşa / İstanbul
SERTİFİKALARIMIZ
ISO 9001:2008 ve dahası...
ÇORAP FABRİKASI
TÜRKİYE'DE 1 NUMARA

Üretim

Firmamız teknolojik olarak gelişmiş elektronik Lonati 616s, Lonati 400s, Lonati g615, Lonati Bravo örgü makineleri ile donatılmıştır ve geniş bir çorap üretim kapasite hacmine sahiptir. Üretim esnasında 4 adet kalite kontrol personeli ürünleri kontrol etmektedir. Bu sayede hatalı ürün üretiminin önüne geçilmektedir.

Ucuz Çorap üretimi

Çorap Üretimindeki Yolculuğumuz

Teknolojiyi sonuna kadar kullanan çorap örme departmanı makine parkuru, tek silindir ve çift silindir olarak ile iki ayrı birimde toplanmıştır. Tek silindir makinalarımız Lonati, çift silindir makinalarımız ise Matec markaları ile Alkatek Çorap üretim gücüne güç katan, üst teknoloji ürünü makinelerden oluşmaktadır.

Kaliteli çorap üretimi ile kaliteli size özel ürün oluşumu standart haline getirilmiştir, denetlemeler ile yüksek kalite anlayışı ve verimlilik ile ana ilkeler arasında yer almaktadır.

Üretimini yaptığımız erkek, kadın ve çocuk çorapları dünya standartlarında kaliteye sahip olup, hammadde olarak yüksek kaliteli pamuk, yün, bambu, polyester, akrilik, polyamid iplikler kullanılmaktadır.

Çorap üretiminde aranılan imalatçı olma yolunda adımlarını atan Alkatek Çorap, gelen yoğun talebi karşılamak için hızlı üretim hattı kurulumlarını devreye alarak sektöre adını başarı öyküleri ile yazdırmayı başaran çorep üretiminde öncü firmalar arasında yerini almıştır.

Çorap Üretiminde Hammadde ve Yardımcı Malzeme Gereksinimi

Çorap üretiminde temel hammadde ipliktir. Üretimde kullanılan iplik türü, ürünün kalitesini ve niteliğini belirlemektedir. İplik çeşitleri; pamuk, penye pamuk, coolmax, merserize pamuk, yün, kaşmir, ipek, elestan, tactel, hollofil, naylon, rayon, duraspun ve diğer türlerdir.

Neden Alkatek Çorap?

Şirketimizin Ana Hedefi ; Dünya pazarına uygun yenilikleri takip ederek ülkemizin istihdam ve ekonomisine katkıda bulunarak yola devam etmektir.

  • Ürün kalitesi,
  • Geniş ürün yelpazesi,
  • Uygun fiyatlar,
  • Hızlı servis ve müşteri memnuniyeti,

Alkatek Çorap Kalitesi

Tüm Alkatek Çorap ürünleri grubuna göre en yüksek kalitede üretilip Öko-tex standart 100 sertifikası ile belgelendirilmiştir. Aynı zamanda organik üretim sertifikası olan firmamız organik ürünlerde de müşterilerine hizmet vermektedir. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmeyi ertelemeyiniz!

Alkatek Çorap teknolojiye çok önem vermektedir, bundan dolayı faaliyetlerini son teknoloji LONATI tek silindir ve çift silindir çorap örgü makineleri ile Bayrampaşa’da ki fabrikasında 50’nin üzerinde çalışanı ile gerçekleştirmektedir.

Terletmeyen çorap Üreticisi

Tecrübelerimiz

Alkatek Çorap olarak ürün kalitesinde ve hizmet kalitesinde sürekliliğini, kar ve pazar payının arttırılmasını, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutulmasını ve her geçen gün çorap üretimindeki kalitemizin iyileştirilmesini sağlamak ve bu amaçla müşterilerimizin isteklerini ve beklentilerini doğru anlamak ve algılamak, istenilen özelliklerde ürünleri en uygun maliyetlerde gerçekleştirmek çorap üretimindeki kalite politikamızdır.