+90 212 501 66 55 Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00 Terazidere Mah. Sinan Sok. No: 7 Bayrampaşa / İstanbul
SERTİFİKALARIMIZ
ISO 9001:2008 ve dahası...
ÇORAP FABRİKASI
TÜRKİYE'DE 1 NUMARA

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Çorap üretim endüstrisi dünya pazarında büyümenin tadını çıkarmaktadır. Son yıllarda, sanayileşme bağlamında ortaya çıkan birçok zorluktan payını almıştır. Günümüzde insanoğlunun en büyük zorluklarından biri sürdürülebilirlik sorunudur. Tüm dünyada bireyler, iş örgütleri, yargı ve hükümetler, çevresel ve sosyal sorunları önlemek veya azaltmak için sürdürülebilirlik ihtiyacını kabul etmiştir. Bundan sebeple, bu çalışmada, çorap üretim sanayi sektöründe müşteri ve müşterilerin sürdürülebilirlik farkındalığını ölçmek için ölçek geliştirilmiştir. Bu ölçeğin güvenilirliği analizler ile kanıtlanmıştır. Sürdürülebilirlik ölçeğin güvenirliği istatiksel bakımından anlamlı çıkmıştır.

Sürdürülebilir üretim koşullarında üretim yapabilmek ve ürün çeşitliliği sunabilmek için güvenilir bir tedarik zinciri geliştirdik. Alkatek Çorap olarak, çoraplarımızdaki organik içerik açısından Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) ve daha birçok sertifikaya sahiptir.

Teknoloji

Fabrikamız genelinde karbon ayak izimizi küçültmeye devam ediyoruz. Yeni kimyasallar kullanarak yıkama ve boyama için ihtiyaç duyulan suyu en aza indiriyoruz. İşlenen su ve buhardan ve motor soğutmasından ısıyı geri kazanıyoruz. LED aydınlatma, hiper verimli pompalar, motorlar ve işlemler için iyileştirmelerimizi tamamlıyoruz.