+90 212 501 66 55 Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00 Terazidere Mah. Sinan Sok. No: 7 Bayrampaşa / İstanbul
SERTİFİKALARIMIZ
ISO 9001:2008 ve dahası...
ÇORAP FABRİKASI
TÜRKİYE'DE 1 NUMARA

Kurumsal

Kurumsal Yolculuğumuz

Alkatek Çorap, uzun yıllara dayanan tecrübe ve sürekli gelişen teknolojilerin yanı sıra müşteri memnuniyeti ilk sırada tutan, kaliteden ödün vermeyen ve çevreye her zaman duyarlı bir şirket olmuştur. Alkatek Çorap eşsiz, nitelikli, estetik ve zarif ürünler üretmiş ve bunu yapmaya devam edecektir. Erkek, kadın ve çocuk için seçkin çorap üretimi ile Alkatek çorap Türk ihracatına büyük katkıda bulunmuştur. Alkatek Çorap, Girişimci ve yenilikçi vizyonu ile 25 ülkeye üretim ve ihracat yapan, 50 den fazla çalışanı bulunan, sektörün öncü firmalarından biridir.

Alkatek Çorap, ürün çeşitliliği ve gelişmiş teknolojisi ile müşteri taleplerine cevap verebilecek geniş makine parkuruna sahip bir firmadır. Soket, patik, diz altı çorapları ile özel ipliklerden teknik çorap üretimi yapmaktadır. 96 ile 200 iğne arası bilgisayarlı tek silindirli ve çift silindirli makinalara sahip firmamız farklı ürün modelleri ile teknik özellikli çorap üretimi yapmaktadır. Bayan, Erkek, Çocuk, Bebek çorapları ile Külotlu çorap imalatı ve ihracatı yapan çorap üretim firmasıdır.

Üretim Yolculuğumuz

Alkatek Çorap, optimal sıcaklık ve konfor özelliklerine sahip dayanıklı ipliklerden yapılan teknik çorap üretiminde uzmanlaşmış bir firmadır. Firmamız klasik ve organik çorap üretimlerinin yanında gelişmiş iplik teknolojisi, yeterli teknik alt yapı, yenilikçi tasarımları ve en yeni bilgisayarlı örgü makinaları ile dünya pazarının taleplerine cevap verebilecek geniş bir teknik çorap ürün yelpazesine sahiptir. Teknik Çorap, estetik ve zariflik özelliklerinden ziyade, öncelikle teknik performansları, fonksiyonel ve tıbbi özellikleri ile öne çıkan ürünlerdir.

İç pazarın ihtiyacını karşılamaya yönelik imalata başlayan Alkatek Çorap, sonraki dönemlerde ihracata yönelik ürün yelpazesi oluşturarak dünya pazarındaki yerini almıştır. Üretimimizin %70’ini başta İngiltere, İtalya, İsveç, Danimarka, Belçika, Fransa, Norveç, İsviçre, Almanya ve Finlandiya olmak üzere Avrupa ülkelerine, %25’sini yurtiçi pazara ve %5’ini Kuzey Amerika’ya ihraç etmekteyiz.

Çorap İhracatı

Kalite Politikası

Alkatek Çorap olarak, tüm idari kadromuzda, üretim ve ofisinde çalışan personelinin, doğrudan veya dolaylı olarak Alkatek Çorap bağlantılı olan tüm kişilerin firmamızın kalite ilkeleri doğrultusunda, müşteri memnuniyetini sağlamak için gerekli kaynakları sağlamayı taahhüt eder.

Çorap İhracatı

Çevre Politikası

Alkatek Çorap olarak, tüm idari kadromuzda, tersane ve ofisinde çalışan personelinin, doğrudan veya dolaylı olarak Alkatek Çorap bağlantılı olan tüm kişilerin Çevre ile ilgili bilinçli ve özenli çalışacağını taahhüt eder.

Çorap İhracatı

Teknoloji

Fabrikamız genelinde karbon ayak izimizi küçültmeye devam ediyoruz. Yeni kimyasallar kullanarak yıkama ve boyama için ihtiyaç duyulan suyu en aza indiriyoruz. İşlenen su ve buhardan ve motor soğutmasından ısıyı geri kazanıyoruz. LED aydınlatma, hiper verimli pompalar, motorlar ve işlemler için iyileştirmelerimizi tamamlıyoruz.

1985
Yolculuğun Başlangıcı
1990
İlk İhracat
1999
Alkatek Çorap Bayrampaşa'ya Taşındı
2005
Lonati İle Makine Parkurumuzu Genişlettik
2010
İhracat Hacmimizi Genişlettik
2020
Teknoloji ve Tasarım Merkezimizi Kurduk
0+
Yıl / Çift Üretim Kapasitesi
0
Örgü Makinesi
0
Kişilik Uzman Kadro
0
Yıllık Deneyim

Müşteri Yorumlarımız

 • ALKATEK çorapla ilgili beni en çok etkileyen konu; beklentileri doğru algılamak için yakın çalışmaya gayret gösteriyorlar. İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var. Ürünlerine gelince; her türlü çorap üretimindeki kalitede destek verebiliyorlar. Özellikle çocuk çorapları konusunda kendilerinin uzman olduğunu düşünüyorum.

  Alkatek Çorap
 • ALKATEK çorap firmasından aldırdığımız erkek çorap ve kadın çorapları satın aldım. Satın alırkenki destek ve satış sonraki hizmetinde devam etmesinden dolayı çok memnunum. Kendilerininin, işlerini bu denli düzgün yapmaları sayesinde çok daha ilerilere gidebileceklerini düşünüyorum. Her geçen gün kalitemizi daha da ileriye taşımamızda yardımcı olan ALKATEK çorap üretim ve çorap üretim firmasına teşekkür eder, yollarının açık olmasını dilerim.

  Alkatek Çorap
 • ALKATEK her zaman sadece yapabileceği işe söz veren, dürüst, yaptığı işin arkasında duran, işini temiz yapan, kendisini devamlı güncelleyen profesyonel bir firmadır. Tek kullanımlık tulum bilekliği konusunda lider durumdadırlar. Kesinlikle tavsiye ederim.

  Alkatek Çorap
 • Güzel bir çorap üretim hizmeti almış olmak beni en çok etkileyen konulardan biridir. İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlıyorlar. Her türlü çorap üretimi, satışı ve pazarlaması ile ilgili konulardan destekler aldım ve bu destekler sayesinde çorap ihracatımı geliştirmemde yardımcı oldu. Yardım ve ilgilerinden dolayı ALKATEK çorap ailesine çok teşekkürlerimi iletirim.

  Alkatek Çorap
 • ALKATEK’le ilgili beni en çok etkileyen konu beklentileri doğru algılamak için yakın çalışmaya gayret gösteriyorlar. İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var. Ürünlerine gelince; Anahtar teslim veya özelleştirerek yararlandığımız çözümlerin tümünde beni şaşırtmayı başardılar. Fonksiyonel ve güzel arayüzlere sahip uygulamaları her seferinde kısa sürede geliştirebildiler.

  Alkatek Çorap
 • Şirketimizin çorap iş ortağı olarak Alkatek’i seçtiğimizden bugüne kadar birlikte çok yol kat ettik, yeni açıldığımız bu alanda kafamız soru işaretleri ile doluyken Alkatek den aldığımız destek ve kaliteli hizmet bizi hedeflediğimiz yolda çok ilerilere taşımıştır. Bu nedenle kendilerine güveniyor ve gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

  Alkatek Çorap