+90 212 501 66 55 Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00 Terazidere Mah. Sinan Sok. No: 7 Bayrampaşa / İstanbul
SERTİFİKALARIMIZ
ISO 9001:2008 ve dahası...
ÇORAP FABRİKASI
TÜRKİYE'DE 1 NUMARA

Konfeksiyon

Ucuz Çorap üretimi

Alkatek Çorap Konfeksiyon

2000 yıllında yıllık 1.500.000 çift çorap üretim kapasitesiyle faaliyete başlayan Alkatek Çorap, aradan gecen 10 yıl içerisinde üretim kapasitesini yıllık 20.000.000 çift çorap ve 4.500.000 çift külotlu çoraba çıkarmıştır.

Tüm üretim aşamalarını kendi bünyesinde bulundurmayı ilke edinen Alkatek Çorap , dış tedarikilerini sağlayan tedarikçilerini stratejik ortakları olarak görmektedir.

Tüm üretim kapasitemiz için kalite kontrol süreçleri tanımlanmış ve kullanılmaktadır. Firmamız uluslararası – ulusal denetim firmaları tarafından periyodik olarak denetlenmektedir. Dünyada ki son teknolojik gelişmeleri takip etmeye çalışan işletmemizde sektörde çok az bulunan ve külotlu çorap üretiminde oldukça yüksek kalite sağlayan yeni model Lock ve Punteriz makineleri bulunmaktadır.

Kullanılan bütün hammadde ve aksesuarlar uluslararası kalite standartlarına ve etik tüm sertifikalara sahip, çevreye karşı sorumluluğu olan firmalar tarafından yapılmaktadır.

Alkatek Çorap üretimin tüm aşamalında mümkün olan tüm geri dönüşüm ve çevre bilincinde üretim yapmaktadır. Bunula ilgili olarak sürekli fiziksel yatırımla eğitim yatırımlarını devam ettirmektedir.

Konfeksiyon ya da hazır giyim, elbise üretim sürecinde, hazır giyim eşyası diken, aksesuar ve paketleme gibi son işlemlerin uygulandığı sanayi koluna verilen genel isimdir. Kumaşların çeşitli ve belli ölçülerde kesildiği, dikiş işlemlerinin yapıldığı ve aksesuar, etiket gibi tüm parçaların eklenip tüketime hazır hale getirildiği endüstri koludur.

Ucuz Çorap üretimi

Özellikle dokuma cinsi kumaşın kesimhanelerde kesildikten sonra dikiş makineleriyle isteğe uygun biçim ve şekillerde dikildiği dokumacılık üretiminin son aşamasının yapıldığı işletme türüdür. Makineleşmenin en az olduğu, bu nedenle de en çok istihdam sağlayan tekstil dalıdır. Üretim, genellikle değişik yapı ve karakterlerde, farklı büyüklüklerde üretim birimleri tarafından gerçekleşmektedir. İşletmelerde iş bölümü, uzmanlaşma, makamlar, roller kesin olarak bellidir.