+90 212 501 66 55 Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00 Terazidere Mah. Sinan Sok. No: 7 Bayrampaşa / İstanbul
SERTİFİKALARIMIZ
ISO 9001:2008 ve dahası...
ÇORAP FABRİKASI
TÜRKİYE'DE 1 NUMARA

Kalite Hedefleri

HIZLI SERVİS VE KALİTEDEKİ UYUM

Alkatek Çorap ve Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi 1985 yılı aşkın üretim ve 35 yıllık ihracat tecrübesine sahip bir işletmedir. İlk olarak İstanbul/ Bayrampaşa da kurulan firma iç piyasanın taleplerini karşılamak için çorap üretimine başlamıştır. Alkatek Çorap tecrübesine güvenerek müşterilerine en iyi servisi vermeye devam etmektedir. Alkatek Çorap, 20% ihracat ve %80 iç pazar ağırlıklı üretim yapmaktadır.

REKABETÇİ FİYAT AVANTAJLARI

Aslında cevabı çok basit, maksimum verimde ve yüksek adetlerde üretim yapıyoruz. Böylece ölçek ekonomisi rekabetçi fiyatlar sunmamızı sağlıyor. Ayrıca birçok üretim süreçlerini (baskı, nakış, yıkama, rosso, konfeksiyon vb.) kendi bünyesinde modern üretim araçları ile gerçekleştiriyor olması şirkete gerek kalite ve esneklik gerekse maliyet avantajları sunmaktadır. Geleneksel üretim metotları ile çalışan firmalar, yüksek adetli üretim yapamadığı için yüksek girdi maliyetleri ile karşılaşıyor.

SEKTÖR TECRÜBESİ

Türkiye’nin lider çorap üreticilerinden Alkatek Çorap, sektördeki uzmanlığı ve 35 yılı aşkın tecrübesiyle uluslararası arenada da adından söz ettiren bir marka olarak konumlanmaktadır. Tamamen yerli sermaye ile İstanbul’da kurulan Alkatek Çorap, uluslararası standartların da üzerinde faaliyet gösteren bir firma haline gelmiştir. Lojistik, pazarlama, mali işler ve müşteri ilişkileri ile ilgili tüm süreçlerini İstanbul’dan yürütmektedir.

ESNEK ÜRETİM ALTYAPISI

Çok farklı ürün ve hammadde çeşitliliği ve fazlalığı ile karşılaşılan zorlukların tecrübeye dönüştürülmesi başlıca avantajlarımız arasında yer almaktadır. Tasarımla hayal gücünü, teknolojiyle üretimi, hız ile kaliteyi tek bir noktada buluştururken tüm süreçlerinde gerçekleştirdiği kontrolleri, temel aldığı müşteri memnuniyeti ilkesi ve çağı yakalayan vizyon bakış açısıyla sektörün geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir. “1985’den bugüne, güven ve kaliteli çorap üretimi”

YÜKSEK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Kuruluşların temel varlık nedenleri; kendilerine ürün ve hizmet sundukları müşterileridir. Kuruluşlar müşterilerini memnun edebildikleri sürece ayakta kalabilirler. Bu sebeple önemli olan, müşterilerimizi nasıl tanımladığımız ve onları nasıl gördüğümüzdür. Biz müşterilerimizi aynı dili konuşan iş ortakları olarak görüyoruz. Müşteri şartlarının tarafımızca karşılanması en temel hedefimiz olup bu anlamda kaliteyi, ürün veya hizmetin müşteri şartları ile ne derecede uyuştuğunu gösteren en önemli parametre olarak görmekteyiz. Müşteri memnuniyeti bizim için şirketimizin bugünü ve geleceğine dair en önemli unsurlardan biri olarak sunduğumuz tüm hizmet ya da ürün kalitesi kadar değerlidir.