+90 212 501 66 55 Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00 Terazidere Mah. Sinan Sok. No: 7 Bayrampaşa / İstanbul
SERTİFİKALARIMIZ
ISO 9001:2008 ve dahası...
ÇORAP FABRİKASI
TÜRKİYE'DE 1 NUMARA

Formahane

Terletmeyen çorap Üreticisi

Formahane Nedir?

Üretim içerisindeki sıralamada uç kısımlar (burunları) dikilen çorapların son görünümüne doğru, son aşama ütüleme (forma) ve paketleme etabı bulunmaktadır, bu etapta üretilen çoraplar bant usulü şeklinde ütüleme yapılarak paketleme kısmına sokulmuş olur.

Bazı çorap üretim aşamalarında, çoraplar yıkama yada boyama işlemine tabi olmayacak ise, burun dikiş işlemi ardından çorap forma departmana alınır ve bölümde ütüleme ve paketleme işlemi yapılarak üretilmiş olan çoraplar yüklemeye hazırlanır ve depo sevkiyat kısmına devredilir.

Terletmeyen çorap Üreticisi

Yıkama

Alkatek Çorap’ın yıkama departmanında 2 adet Levatek Yıkama Makinası, 2 adet yüksek hacimli sulu yıkama, kurutma ve sıkma makinası kullanılmakta ve yıkama işlemi esansında tüm ürünler antibakteriyel özelliğe sahip ve dermatolojik açıdan sağlıklı bir çorap üretildikten sonra kullanıma sunalcak hale getirilmektedir.

Alkatek Çorap olarak ürettiğimiz çoraplara müşterilerin isteklerine göre ön yıkama uygulanabilir. Lavatec makinelerde ise antibakteriyel (Sanitized, Aegis, Purista), Aloe Vera, silikon ve çeşitli esanslarla yıkama uygulanabilmektedir.